Funkcja Bean Select w ekspresach Melitta

Funkcja Bean Select w ekspresach Melitta
Funkcja Bean Select w ekspresach Melitta

Wielu kawoszy marzy o tym, by w jednym ekspresie mogli jednocześnie korzystać z więcej niż jednego rodzaju kawy. Dzięki funkcji Bean Select w ekspresacah do kawy Melitta to nareszcie możliwe!

Choć większość dostępnych w sprzedaży ekspresów do kawy nie posiada możliwości umieszczenia jednocześnie więcej niż jednego rodzaju ziaren, marka Melitta® wychodzi naprzeciw oczekiwaniom prawdziwych smakoszy. W niektórych z sygnowanych nią modelach urządzeń spotkać możemy unikalną funkcję Bean Select. Na czym dokładnie polega i które dokładnie modele ją posiadają? O tym w dzisiejszym artykule.

Funkcja Bean Select - co to?

W ekspresach do kawy marki Melitta® znajdziemy pojemnik na ziarna podzielony na dwie komory. Do każdej z nich możemy wsypać inny rodzaj kawy. Manualna funkcja Bean Select pozwoli nam jednym, prostym ruchem przełączyć komorę, by zaparzyć napar, na który mamy w danym momencie większą ochotę. Z kolei jej automatyczny odpowiednik sam zdecyduje, który rodzaj ziaren dopasować do konkretnego rodzaju kawy.

Proces mielenia odbywa się w specjalnie opracowanym młynie, wykonanym ze stali, wyposażonym w tarcze mielące o dużej średnicy. Dzięki szybkiej pracy młynów, ekspresy sygnowane marką Melitta® pozwalają uzyskać równomiernie zmielone ziarna. Ważne, by nie używać w nich ziaren karmelizowanych, ani liofilizowanych, ponieważ mogą zablokować młynek.

Decydując się na ekspres z funkcją Bean Select, musimy pamiętać o tym, że po ręcznej zmianie rodzaju kawy, która ma zostać zaparzona, w młynku wciąż znajdują się ziarna, które wybrane zostały podczas uprzedniego przygotowywania napoju. W zależności od tego, jaka moc kawy jest ustawiona w urządzeniu, ich zużycie następuje dopiero po około 2-3 kolejnych zaparzeniach, mimo, że wybraliśmy inną komorę.

Dla kogo ekspres do kawy Melitta® z funkcją Bean Select?

Ekspres z dwukomorowym pojemnikiem na kawę jest rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się zarówno w domowym zaciszu, jak i w warunkach biurowych, a także w profesjonalnych kawiarniach i lokalach gastronomicznych. Pozwoli testować różnego rodzaju ziarna i dostosowywać je do różnych potrzeb oraz upodobań.

W jednej komorze możemy umieścić kawę bardziej aromatyczną i intensywną, która pobudzi do działania o poranku i w chwilach, gdy czujemy ospałość i zmęczenie. W drugiej – ziarna o lekkim, delikatnym smaku i aromacie, idealne do przygotowania naparu, którym chcemy się niespiesznie delektować lub poczęstować swoich kontrahentów albo gości.

W których ekspresach do kawy Melitta® znajdziemy funkcję Bean Select?

Funkcję Bean Select w wydaniu manualnym znajdziemy w następujących modelach ekspresów do kawy sygnowanych marką Melitta®:


  • Melitta® CI Touch®
  • Melitta® Barista T Smart®

W modelu Melitta® Barista TS Smart® znajdziemy z kolei funkcję automatycznego Bean Select. Jej działanie polega na tym, że dla różnego rodzaju kaw, urządzenie samo dobiera najbardziej optymalne ziarna. Napary bazujące na espresso (w tym cappuccino i latte macchiato) pobierają ziarna zawsze z lewej komory, dlatego ważne jest, by wsypać do niej odpowiednio intensywną i aromatyczną kawę. Napoje bazujące na cafe-creme przygotowywane są z ziaren znajdujących się w komorze prawej. Ich gatunek również należy odpowiednio dostosować.

W modelach z manualną funkcją Bean Select nie musimy troszczyć się o to, by pamiętać, do którego pojemnika wsypywać który rodzaj kawy, ponieważ w tym zakresie sami ręcznie sterujemy działaniem urządzenia.

Posiadając ekspres do kawy z funkcją Bean Select, nie musimy ograniczać się do używania jednocześnie tylko jednego rodzaju ziaren. Z modelami marki Melitta® możemy rozkoszować się smakiem i intensywnością kawowego naparu dostosowanymi do naszych potrzeb w danej chwili.

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Melitta F86/0-100 Caffeo Barista TS Smart
Promocja
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Melitta F86/0-100 Caffeo Barista TS Smart
3 210,57 zł netto 5 399,00 zł 3 949,00 zł brutto 3 949,00 zł 5 399,00 zł 78980 pkt.
Ekspres do kawy Melitta F83/0-102 Caffeo Barista T Smart - czarny
Promocja
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Melitta F83/0-102 Caffeo Barista T Smart - czarny
2 747,15 zł netto 4 499,00 zł 3 379,00 zł brutto 3 379,00 zł 4 499,00 zł 67580 pkt.
Ekspres do kawy Melitta F63-101 Caffeo CI Touch - srebrny - NIEDOSTEPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Melitta F63-101 Caffeo CI Touch - srebrny - NIEDOSTEPNY
3 088,62 zł netto 3 799,00 zł brutto 3 799,00 zł 75980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel