Fiorenzato All Ground - porównanie wersji Classic i Plus

Fiorenzato All Ground - porównanie wersji Classic i Plus
Fiorenzato All Ground - porównanie wersji Classic i Plus

W świecie młynków żarnowych robi się gorąco! Premiera goni premierę, firmy prześcigają się w wymyślaniu technologii, udogodnień i innowacyjnych zastosowań. Włoska marka Fiorenzato wprowadza na rynek swoją najnowszą serię młynków żarnowych - All Ground. Czy nowe urządzenia spełniają oczekiwania i podnoszą poprzeczkę w dziedzinie mielenia kawy? W tym artykule przyjrzymy się bliżej innowacyjnym młynkom Fiorenzato All Ground - ich funkcjom, designowi i wydajności, aby ocenić, czy Fiorenzato All Ground to nowa rewolucja w świecie mielenia kawy.

Fiorenzato wypuściło dwie linie młynków All Ground - Classic Line oraz Plus Line, które oferują szeroki wybór funkcji i atrakcyjny design. Spośród kilku opcji kolorystycznych można wybrać młynek pasujący do wnętrza kawiarni czy domu. Seria Classic Line dostępna jest w kolorach: chrom, szałwiowy, biały, czarny. Natomiast Plus Line oferuje trzy warianty: czarny, biały, chrom.


Fiorenzato All Ground

Wygląd zewnętrzny

Młynki Fiorenzato All Ground charakteryzuje przede wszystkim unikalny design. Ich kształty są bardziej opływowe, a kolorystyka nadaje im charakteru. Wymiary Fiorenzato All Ground są optymalne, niewiele różnią się od poprzednich modeli. Wersje młynków Classic i Plus różnią się między sobą jedynie wyglądem. All Ground Plus wyróżnia się nowoczesnym designem, który charakteryzuje się gładkimi barwami, harmonijnym, opływowym kształtem i pięknym drewnianym wykończeniem. Ten młynek z pewnością będzie ozdobą w każdym wnętrzu.


Fiorenzato All Ground

Charaktystyka młynków All Ground

Obie wersje młynków All Ground mają 425 mm wysokości, 169 mm szerokości i 240 mm głębokości i ważą 9 kg. All Ground jest niższy niż model Fiorenzato F4 Nano. Niski hopper o pojemności jest bardziej praktyczny, bo bez problemu mieści się na blatach kuchennych. Hopper na kawę ziarnistą ma pojemność 250 g. Regulowany widelec pod portafilter umożliwia mielenie kawy do różnych kolb dostępnych na rynku. W zestawie znajduje się praktyczny kubeczek do kawy przelewowej, który idealnie mieści się w uchwycie widelca.

Trzy tryby pracy młynka

Przejrzysty wyświetlacz LCD prezentuje trzy tryby pracy młynka, które można łatwo dostosować za pomocą pierścienia regulacyjnego żaren. Podziałka na pierścieniu jest czytelna i intuicyjna, wystarczy obracać pierścieniem, aby dostosować odpowienie zmielenie pod wybraną metodę parzenia. Dla ekspresów przelewowych i kawiarek wybieramy tryb manualny, a dla ekspresów ciśnieniowych istnieje możliwość zaprogramowania pojedynczej i podwójnej dozy lub mielenia manualnego.


Fiorenzato All Ground

Serce młynka-żarna

Młynki Fiorenzato All Ground zostały wyposażone w innowacyjne płaskie żarna o średnicy 64 mm, pokryte specjalną tytanową powłoką Red Speed. Dzięki temu materiałowi, żarna są wyjątkowo trwałe i zapewniają doskonałą jakość mielenia przez długi czas, ich żywotność zostaje przedłużona do 1400 kg! Młynki All Ground mielą w szybkości 1400 obrotów na minutę.

Łatwiejsza konserwacja i czyszczenie

Młynki Fiorenzato All Ground zostały zaprojektowane z myślą o łatwości użytkowania i konserwacji. Wyjmowany pierścień i komora umożliwiają łatwe czyszczenie, a podświetlony przycisk pozwala na wyjęcie tych elementów bez konieczności zapamiętywania ustawień młynka. Tuba wylotowa młynka została zaprojektowana w taki sposób, że może być również łatwo wyjęta, a ponowny montaż jest ułatwiony dzięki magnesom umieszczonym wewnątrz, które "chwytają" wkładany element. Łatwość użytkowania i konserwacji jest tu na wysokim poziomie.


Wprowadzenie na rynek nowej serii młynków Fiorenzato All Ground jest dowodem na dynamiczny rozwój branży młynków żarnowych. Fiorenzato wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom kawowych entuzjastów. Jesteśmy przekonani, że nowe młynki Fiorenzato All Ground są bardzo atrakcyjnym wyborem dla miłośników kawy, którzy cenią sobie nie tylko doskonałą jakość mielenia, ale także oryginalną estetykę i funkcjonalność w jednym urządzeniu.

Polecane produkty w tym artykule
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel