Ekspresy Lelit Mara - seria Lelit Pro Line

Ekspresy Lelit Mara - seria Lelit Pro Line
Ekspresy Lelit Mara - seria Lelit Pro Line

Włoska klasyka w najlepszym wydaniu

Lelit Mara to kolbowy ekspres do kawy włoskiej marki rozpoznawalnej na całym świecie. Seria ekspresów Mara należy do segmentu Pro Line, w których zastosowano najlepsze, istniejące na świecie technologie mające na celu przygotowanie idealnej kawy. Lelit Mara to połączenie zaawansowanych, kawowych technologii z kompaktową konstrukcją o niepowtarzalnym designie. Lelit Mara występuje w 3 różnych wariantach, o różnicach pomiędzy nimi dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Dla kogo przeznaczone są ekspresy Lelit Mara?

Dzięki technologiom i podzespołom zastosowanym w ekspresach Lelit Mara (o których przeczytasz w kolejnej części artykułu) nadają się one zarówno do użytku w domu, jak i małej kawiarni czy cukierni, w której dzienne zużycie kawy nie przekracza 40 porcji.

Lelit Mara jest coraz częściej wybieranym ekspresem do kawy przez home baristów szukających profesjonalnego rozwiązania o niewielkich gabarytach i stylowym designie.

Posiadacze niewielkich lokali gastronomicznych, w których dzienne zużycie kawy waha się w granicach 20 - 40 filiżanek poszukujący profesjonalnego rozwiązania, gwarantującego kawę na najwyższym poziomie również mogą zainteresować się ekspresami Lelit Mara. Niewielki rozmiar w połączeniu z profesjonalną grupą kawową oraz profesjonalną dyszą stanowią idealne rozwiązanie dla kawiarni, w której jest ograniczona ilość miejsca na ekspres do kawy.

Elegancki design połączony z najlepszymi technologiami

Zalety ekspresów Lelit Mara serii Pro Line

Do zalet ekspresów Lelit Mara należy przede wszystkim solidna konstrukcja oraz duży bojler (miedziany o pojemności 1,5l) z wymiennikiem ciepła HX gwarantujący stabilność temperaturową i możliwość parzenia kawy i spieniania mleka jednocześnie.

Wszystkie ekspresy serii Mara zostały wyposażone w pompę wibracyjną oraz grupę e61 z obiegiem termosyfonowym, dzięki któremu przez grupę kawową przepływa gorąca woda, która nagrzewa ją oraz zamontowany w niej portafilter, dzięki czemu przy zaparzaniu kawy woda nagle nie traci swojej temperatury przez kontakt z zimną powierzchnią portafiltra czy grupy kawowej. To rozwiązanie dodatkowo poprawia stabilność temperaturową i powtarzalność parzonej kawy w ekspresach Lelit Mara.

Każdy z ekspresów Mara posiada takiej samej wielkości zbiornik na wodę z systemem alarmującym sygnałem dźwiękowym o braku wody. Dodatkowo każdy model posiada system anti-drop z zaworem trójdrożnym.
Rozmiary każdego ekspresu serii Mara są identyczne tj.

  • szerokość: 22cm
  • wysokość: 35,5cm
  • głębokość: 40cm

Różnice pomiędzy Lelit Mara PL62S a MARA PL62 oraz MARA PL62T

Lelit Mara PL62S vs Mara PL62

Dwie podstawowe wersje ekspresu Lelit Mara tj. MARA PL62S oraz MARA PL62 mają identyczne wnętrze i zaparzą kawę o takich samych parametrach, różnią się od siebie jedynie niemającymi wpływu na smak kawy szczegółami:

  • Brak dodatkowego portafiltra oraz plastikowy tamper w modelu PL62S
  • Nieco gorzej wyglądające gałki dźwigni, pary oraz gorącej wody w modelu PL62S
  • Obudowa w modelu PL62S posiada polerowany tył i przód oraz satynowe boki.

Czy warto dopłacić i kupić model PL62?
Jeśli dbałość o szczegóły i wygląd urządzenia cenisz tak samo jak smak kawy to zdecydowanie warto.

Lelit Mara PL62 vs Mara PL6T

Z kolei wersja PL62T jest bliźniaczą wersją ekspresu PL62, z tym że z dołożonym sterownikiem temperatury PID, dzięki któremu Twoja kawa może być jeszcze lepsza.
Zapewne wiesz, że woda i jej temperatura ma ogromny wpływ na smak kawy w filiżance, dlatego dodatkowa zmienna w postaci możliwości regulacji temperatury daje Ci ogromne możliwości podczas przygotowania filiżanki ulubionej kawy.
Czy warto dopłacić i kupić model PL62T?
Jeśli kawa to dla Ciebie prawdziwa pasja i lubisz wyzwania do zdecydowanie tak! Dzięki niewielkim zmianom temperatury parzenia może osiągnąć zadziwiające rezultaty zmiany smaku Twojej ulubionej kawy.

Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy Lelit Mara PL62T
Przecena
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Lelit Mara PL62T
4 470,73 zł netto 5 919,00 zł 5 499,00 zł brutto 5 499,00 zł 5 919,00 zł 109980 pkt.
Ekspres do kawy Lelit Mara PL62
Przecena
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Lelit Mara PL62
3 820,33 zł netto 5 239,00 zł 4 699,00 zł brutto 4 699,00 zł 5 239,00 zł 93980 pkt.
Ekspres do kawy Lelit Mara PL62S
Przecena
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Lelit Mara PL62S
3 495,12 zł netto 4 729,00 zł 4 299,00 zł brutto 4 299,00 zł 4 729,00 zł 85980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel