Ekspres do kawy z młynkiem

Ekspres do kawy z młynkiem
Ekspres do kawy z młynkiem
Ekspres do kawy z młynkiem jest najprostszym sposobem na przygotowanie smacznej kawy w domowym zaciszu. Mówiąc ekspres z młynkiem mamy na myśli ekspres automatyczny z wbudowanym w środku młynkiem dzięki, któremu przygotowanie kawy jest tak proste. 
 
Ekspresy automatyczne to jedne z najczęściej wybieranych urządzeń zapewne ze względu na ich prostotę obsługi i mimo tego iż ich cena jest zazwyczaj wyższa niż ekspresów kapsułkowych, saszetkowych czy przelewowych to wiele osób stawia na prostą obsługę i szerokie możliwości. Cechą charakterystyczną automatycznych ekspresów do kawy jest ich wbudowany młynek do kawy, który mieli kawę bezpośrednio przed jej przygotowaniem przez co mamy pewność, że filiżanka naszej ulubionej kawy została przygotowana ze świeżo zmielonych ziaren.
         
Ekspresy z wbudowanym młynkiem, czyli ekspresy automatyczne z reguły są najbardziej zaawansowane technologicznie i posiadają wiele przydatnych funkcji związanych zarówno z samym przygotowaniem kawy jak również funkcji ogólnych takich jak np. oszczędzanie energii czy uruchamianie i wyłączanie w określonym czasie. Ekspresy automatyczne mają szeroki zakres specjałów kawowychAutomatyczne ekspresy w zależności od marki i modelu są w stanie przygotowywać różne rodzaje specjałów kawowych, począwszy od tradycyjnego espresso poprzez kawę czarną, a kończąc na mlecznym cappuccino czy latte. Do minusów ekspresów z wbudowanym młynkiem musimy na pewno zaliczyć konieczność regularnej konserwacji, która jest bardzo ważna i ma znaczący wpływ na smak parzonej kawy oraz żywotność ekspresu. Miłośnicy kawy bardzo często krytykują automatyczne ekspresy do kawy ze względu na ich wysoki poziom automatyzacji oraz "niski poziom parzonej kawy" - naszym zdaniem osoby, które lubią ułatwienia oraz dobrą kawę będą zadowolone z odpowiednio dobranego ekspresu automatycznego.   
   
Ekspres z młynkiem bardzo często posiada również specjalną komorę umożliwiającą stosowanie kawy mielonej, jednak naszym zdaniem takie rozwiązanie mija się z celem zakupu ekspresu, w którym mamy możliwość przygotowania kawy ze świeżo zmielonych ziaren, która z całą pewnością będzie miała więcej aromatu i smaku.   
   
Wbudowane młynki w ekspresach automatycznych są z reguły stalowe lub ceramiczne. O wadach i zaletach jednych i drugich młynków można by długo mówić, więc na pewno za jakiś czas pojawi się o tym oddzielny artykuł. Warto jednak wspomnieć, że wiodący producenci ekspresów (Jura, Nivona, Melita, Krups) w swoich ekspresach stosują młynki stalowe, które z całą pewnością są trwalsze. 
  
Ekspres z wbudowanym młynkiem to doskonały wybór dla osób ceniących sobie wygodę, nowoczesne technologię oraz szybkość przygotowywania kawy. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem ekspresu do kawy i potrzebujesz porady czy lepszym wyborem dla Ciebie będzie ekspres z wbudowanym młynkiem czy inny rodzaj ekspresu to koniecznie się z nami skontaktuj. 
  
Jeżeli jesteś posiadaczem ekspresu automatycznego z wbudowanym młynkiem to warto byś zapoznał się z materiałem filmowym, w którym prezentujemy w jaki sposób możesz zmienić smak kawy w ekspresie automatycznym . 
     
  
Polecane produkty w tym artykule
Ekspres JURA Impressa A9 Platin - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres JURA Impressa A9 Platin - NIEDOSTĘPNY
4 260,16 zł netto 5 240,00 zł brutto 5 240,00 zł 104800 pkt.
Ekspres do kawy Nivona 768 - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Nivona 768 - NIEDOSTĘPNY
2 194,31 zł netto 3 199,00 zł 2 699,00 zł brutto 2 699,00 zł 3 199,00 zł 53980 pkt.
Ekspres do kawy Nivona 788 - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy Nivona 788 - NIEDOSTĘPNY
2 600,81 zł netto 3 199,00 zł brutto 3 199,00 zł 63980 pkt.
Ekspres do kawy JURA A7 Piano White - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy JURA A7 Piano White - NIEDOSTĘPNY
3 251,22 zł netto 3 999,00 zł brutto 3 999,00 zł 79980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel