Dystrybutor kawy Lelit - czyli łatwo i przyjemnie

Dystrybutor kawy Lelit - czyli łatwo i przyjemnie
Dystrybutor kawy Lelit - czyli łatwo i przyjemnie
Niedokładne ubicie kawy w portafiltrze potrafi zepsuć nawet najlepszą kawę, a co za tym często idzie - nasz dzień. Problem ten jest znany każdemu, kto parzył kawę w kolbówce, ale to nic strasznego. Nikt przecież nie zostaje mistrzem już na samym starcie. Z czasem dobre ubicie kawy przychodzi nam z łatwością i staje się rzeczą naturalną. Jednak problem powraca, kiedy w pośpiechu musimy zaparzyć sporą ilość kawy. W takich chwilach przydałby się jakiś przyrząd, który w jednym momencie zrobi to za nas idealnie równo. Na próżno szukać magicznej różdżki i zaklęć rodem z Harry'ego Pottera. Do szybkiego i dokładnego wyrównania kawy w portafiltrze polecamy dystrybutor kawy Lelit.

Co to jest dystrybutor kawy?


Z wyglądu niepozorny. W pierwszej chwili, na myśl przychodzi krążek używany przez Mariusza Czerkawskiego. Nie polecamy jednak uderzać w niego kijem na lodowisku. Jest to małe okrągłe urządzenie, które ma na celu równomiernie rozprowadzić zmieloną kawę w portafiltrze. Dystrybutor produkowany jest w różnych rozmiarach tak, aby dopasować się do każdej kolby. Do gry wchodzi zaraz po zmieleniu kawy. Jest szybki jak błyskawica i dokładny jak szwajcarski zegarek. Na przygotowanie doskonałego espresso składa się wiele czynników, ale do każdego z nich należy podejść w pełni profesjonalnie, również do dystrybucji kawy w portafiltrze. Dystrybutor kawy Lelit jest w stanie pomóc w każdej kryzysowej chwili, więc warto z niego skorzystać, bo to on może okazać się gwiazdą wieczoru.

OCD


Jak działa dystrybutor kawy?


Praca z dystrybutorem kawy Lelit to tzw. kaszka z mlekiem. Jeśli z jego pomocą chcecie idealnie rozprowadzić kawę, to wierzcie mi, nie musicie przechodzić żadnych szkoleń. Po zmieleniu kawy do portafiltra, należy umieścić w nim dystrybutor Lelit. W tym momencie kawa jest lekko ubijana. Następnie wystarczy przekręcić dystrybutor, jakbyśmy chcieli zakręcić butelkę. Dzięki swojej konstrukcji dystrybutor rozprowadza kawę niezwykle równo i gładko, bez pozostawienia grudek. Ostatnia rzecz, która nam pozostaje, to odpowiednie ubicie kawy tamperem i możemy parzyć espresso.

OCD Lelit


Efekty


Co ma na celu dokładne rozprowadzenie kawy w portafiltrze? Dzięki temu, że kawa jest równo ułożona i odpowiednio ubita, możemy zapewnić równomierny przepływ wody przez kawę w procesie ekstrakcji. Pozwoli nam to uwydatnić wszystkie jej najlepsze cechy. Intrygujący smak i wspaniały aromat. Po testach z dystrybutorem Lelit musimy stwierdzić, że rzeczywiście tak się dzieje. Dystrybutor pozwala nam przygotować doskonałe espresso. Najlepsze w tym jest jednak to, że kawa jest tak samo wyśmienita za każdym razem. Powtarzalność to jedna z najważniejszych zalet dystrybutora. 

Dystrybutor do kawy Lelit jest obowiązkowym urządzeniem dla każdego, komu zależy na szybkim przygotowaniu wyśmienitego espresso. Do akcji wkracza w sytuacjach kryzysowych, kiedy najbardziej zależy nam na czasie. Pracuje sprawnie oraz dokładnie i nigdy nie wymaga od nas wysiłku fizycznego. Warto skorzystać z jego pomocy, a może zostać naszym najlepszym przyjacielem.
Polecane produkty w tym artykule
Tamper Lelit PLA471R do ubijania kawy - 57 mm czerwone drewno
( Brak opinii ) Tamper Lelit PLA471R do ubijania kawy - 57 mm czerwone drewno
129,27 zł netto 159,00 zł brutto 159,00 zł 3180 pkt.
Tamper Lelit PLA481R - 58 mm Czerwone drewno
( Brak opinii ) Tamper Lelit PLA481R - 58 mm Czerwone drewno
121,14 zł netto 149,00 zł brutto 149,00 zł 2980 pkt.
Dystrybutor kawy Lelit PLA482A - 58mm
( Brak opinii ) Dystrybutor kawy Lelit PLA482A - 58mm
202,44 zł netto 249,00 zł brutto 249,00 zł 4980 pkt.
Dystrybutor kawy Lelit PLA472A - 57mm
( Brak opinii ) Dystrybutor kawy Lelit PLA472A - 57mm
174,80 zł netto 215,00 zł brutto 215,00 zł 4300 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel