Dobre ekspresy do kawy - jaki wybrać?

Dobre ekspresy do kawy - jaki wybrać?
Dobre ekspresy do kawy - jaki wybrać?
Od kilkudziesięciu lat jesteśmy świadkami wdzierania się w nasze codzienne życie ogromnej ilości sprzętu, który za zadanie ma ułatwianie nam codziennych czynności. Nie inaczej dzieje się, jeśli spojrzymy na miłośników małej czarnej czy cappuccino. W obecnych czasach nie tylko kawiarnia z profesjonalnym sprzętem i doświadczoną załogą (baristami) jest miejscem gdzie możemy napić się dobrej kawy.
Patrząc na automatyczne ekspresy do kawy zauważamy, że są to urządzenia coraz to bardziej rozwinięte, często z wbudowanymi komputerami, dotykowymi panelami i wieloma innymi udogodnieniami mającymi za zadanie w jak najprostszy sposób przeniesienie użytkownika w świat dobrej kawy - bo o to w tym wszystkim chodzi.
      
Ekspresy do kawy, które przeniosą Cię w świat dobrej kawyEkspresy automatyczne nie są opcją dla osób, które chcą sami odważać ilość kawy, z której przyrządzą napar, mielić ją, ubijać w kolbie - mówiąc krótko nie dla osób z aspiracjami na domowych baristów (dla takich osób na pewno świetną opcją będą domowe ekspresy kolbowe Lelit czy Ascaso). Ekspresy automatyczne to urządzenia, które stanowią świetną alternatywę dla osób ceniących sobie czas, takich które potrzebują wypić dobrą kawę, bez utraty drogocennych minut - często jest to sytuacja wypijania kawy przed pracą, czyli w momencie gdzie każda minuta wydaje się być na wagę złota.
Sprzęty te wykonywane są tak, aby sprowadzić człowieka do tego, że wybrać ma on jedynie z listy kawę która go interesuje, resztą zajmie się ekspres.
Ekspresy automatyczne to bardzo wygodne wyjście dla wszystkich konsumentów w domach, biurach czy małych lokalach gastronomicznych, którzy nie widzą potrzeby wgłębiania się w tajniki przygotowywania kawy, mimo wszystko jednak nie chcących rezygnować z chwili przyjemności, którą przeżywają podczas picia swojej ulubionej kawy.

Dobre ekspresy do kawy, czyli jakie?

Na rynku spotkać można wiele różnych marek ekspresów automatycznych. Tak jak w wielu gałęziach gospodarki i tu są sprzęty lepsze i gorsze. Są te które spełniają swoje zadania przez lata, jak i te które są bardziej awaryjne. Przy zakupie ekspresu automatycznego sugerować można się wieloma czynnikami, np. ceną, wyglądem, łatwością obsługi, wydajnością itd.
  
My ze swojej strony jako dobre ekspresy do kawy możemy z całą pewnością polecić ekspresy Jura. Chcielibyśmy przybliżyć markę Jura, która naszym zdaniem jest absolutnym pionierem w dziedzinie ekspresów automatycznych.

Ekspresy Jura to doskonały wybór

Firma Jura ta od lat wyznacza trendy w swojej gałęzi kawowego rynku, coraz to wprowadzając nowe udogodnienia oraz innowacje. Wszystko po to, aby kawa smakowała coraz lepiej, aby klient poczuł się doceniony, aby spełnić jego wymagania. Marka Jura działa na rynku od lat trzydziestych XX wieku, głównym graczem w sektorze AGD stała się jednak w latach osiemdziesiątych. Od tamtego momentu niezmiennie wyznacza nowe trendy, mocno się rozwija i przoduje w sektorze automatycznych ekspresów do kawy.
Firma ma swoją główną siedzibę w Szwajcarii i tam też ekspresy są produkowane, podobnie jak wszystkie najważniejsze podzespoły. Mało kogo trzeba uświadamiać z jakich towarów słynie Szwajcaria. Ich zegarki to produkty, które słyną ze swojej niezawodności, precyzji wykonania, designu, dbałości o każdy najdrobniejszy podzespół. Stąd też wzięło się powiedzenie, że coś działa sprawnie jak w szwajcarskim zegarku. Takie właśnie podejście reprezentuje firma Jura na rynku ekspresów do kawy. Z ekspresami Jura mamy styczność od lat i wiemy, że marka ta słynie ze swojej niezawodności, dlatego polecamy ją z czystym sumieniem.   
Ekspresy do kawy Jura
Jakie elementy wyróżniają ekspresy Jura? Co sprawia, że na tle innych, konkurencyjnych firm, właśnie ona jest tak ceniona? Poniżej kilka innowacyjnych zastosowań technologii w ekspresach Jura, dzięki którym smak przygotowywanej kawy jest na tak wysokim poziomie.
  • Żarnowy młynek Aroma G3 - szybki, cichy i dokładny młynek, gwarantujący równy przemiał. Dzięki specjalnie zaprojektowanym żarnom mieli on kawę błyskawicznie, dzięki czemu skraca się nasz czas oczekiwania na kawę.
  • Inteligent Water System z filtrem CLARIS Smart - inteligentny system filtrujący wodę, nie wymagający dodatkowego programowania. Chroni on przed zakamienianiem ekspresu oraz zapewnia dpowiednią wodę do przygotowania kawy, co jest szalenie istotne, ponieważ gotowy napar (kawa czarna) w 98% składa się właśnie z wody.
  • Inteligentny system wstępnego zaparzania (I.P.B.A.S.) - system odpowiedzialny za wstępne zwilżanie kawy (pre-infuzję) - po to aby wydobyć z kawy jak najwięcej smaku i aromatu.
  • Innowacyjne dysze spieniające mleko, pozwalające na uzyskanie idealnie kremowej pianki, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać mleczne specjały kawowe takie jak latte czy cappuccino na najwyższym, kawiarnianym poziomie.
Są to najważniejsze, flagowe elementy i systemy ekspresów spod sztandaru Jura. Warto również podkreślić dbałość twórców o design. Ekspresy Jura są wykonywane z wysokiej jakości materiałów i co równie istotne dla wielu użytkowników - po prostu cieszą oko i świetnie wpisują się w nowoczesną kuchnię.
 
Wyróżnić można rożne modele ekspresów automatycznych Jura. W zależności od tego czego oczekujemy od ekspresu, jak dużo kaw będziemy przygotowywali, jak duży ma to być ekspres, czy jaką cenę jesteśmy w stanie przeznaczyć na ekspres, możemy wybierać w różnych segmentach. Ekspresy Jura są tworzone do zastosowań domowych, jak i do biur czy gastronomi. Wszelką specyfikację, dostępne modele, ceny i opisy, znajda Państwo na naszej stronie www.konesso.pl/ekspresy_jura
Polecane produkty w tym artykule
Ekspres do kawy JURA E60 Piano Black - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy JURA E60 Piano Black - NIEDOSTĘPNY
3 088,62 zł netto 3 799,00 zł brutto 3 799,00 zł 75980 pkt.
Ekspres do kawy JURA A7 Piano White - NIEDOSTĘPNY
( Brak opinii ) Ekspres do kawy JURA A7 Piano White - NIEDOSTĘPNY
3 251,22 zł netto 3 999,00 zł brutto 3 999,00 zł 79980 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2015
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel