Czyszczenie ekspresu Melitta

Czyszczenie ekspresu Melitta
Czyszczenie ekspresu Melitta

Niemieckie automatyczne ekspresy do kawy Melitta to urządzenia, które pozwalają nam przygotować wyśmienitą kawę, ale również dają poczucie wygody i elegancji. Każdy właściciel ekspresu Melitta musi jednak wiedzieć o tym, że ekspres do kawy to urządzenie, o którego higienę należy dbać regularnie. W tym artykule dowiesz się, jak czyścić ekspres do kawy Melitta, aby służył nam przez lata.Czyszczenie ekspresu Melitta tabletką

Czyszczenie ekspresu jest jedną z najważniejszych czynności, jakie musimy przeprowadzać w naszym ekspresie do kawy Melitta. Osadzanie się olejków i pozostałości kawowych we wnętrzu ekspresu jest naturalną rzeczą, która dzieje się podczas parzenia kawy. Takie zabrudzenia mogą zepsuć smak i jakość kawy, ale także doprowadzają do różnego rodzaju uszkodzeń urządzenia. Na całe szczęście producent zadbał o naszą wygodę i stworzył proste w użyciu tabletki czyszczące Melitta Perfect Clean, które skutecznie usuwają olejki i tłuszcze kawowe z wnętrza ekspresu. Dodatkowo każdy automatyczny ekspres Melitta instruuje nas krok po kroku, co należy zrobić, aby prawidłowo przeprowadzić proces czyszczenia.


 1. Wejdź w zakładkę KONSERWACJA w ekspresie Melitta.
 2. Wybierz opcję CZYSZCZENIE SYSTEMU KAWY.
 3. Tabletkę czyszczącą wrzuć do wlotu przeznaczonego na kawę mieloną.
 4. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu.
 5. Proces czyszczenia ekspresu Melitta trwa ok. 15 minut i nie powinien być przerywany.

Czyszczenie ekspresu Melitta za pomocą tabletki powinno być przeprowadzane zawsze, gdy ekspres nas o to prosi. Komunikat o konieczności przeprowadzenia czyszczenia ekspresu pojawia się zazwyczaj po przygotowaniu około 200 kaw.


Czyszczenie bloku zaparzającego w ekspresie Melitta

Musimy wiedzieć o tym, że czyszczenie ekspresu Melitta tabletką jest bardzo ważne, ale to nie wszystko, co należy zrobić, aby cieszyć się czystym ekspresem. Za każdym razem, gdy ekspres nas prosi o opróżnienie pojemnika na fusy lub tacki ociekowej, należy wyciągnąć wskazany zbiornik, opróżnić go oraz wyczyścić pod bieżącą wodą. Jeżeli tego nie zrobimy, to urządzenie nie pozwoli nam zaparzyć kolejnej kawy. Bardzo ważną czynnością jest także czyszczenie zaparzacza w ekspresie Melitta. Aby uniknąć uszkodzenia ekspresu, blok zaparzający należy czyścić raz w tygodniu.

Jak wyciągnąć i wyczyścić blok zaparzający Melitta?

 1. Wyłącz ekspres Melitta.
 2. Otwórz boczną pokrywę.
 3. Wciśnij i przesuń czerwoną dźwignię zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż usłyszysz zatrzask.
 4. Wyciągnij zaparzacz z ekspresu.
 5. Dokładnie wypłucz zaparzacz ze wszystkich stron pod bieżącą wodą. Upewnij się, że resztki kawy zostały usunięte.
 6. Pozostaw jednostkę zaparzającą do wyschnięcia.
 7. Użyj suchej, miękkiej szmatki, aby usunąc pozostałości kawy z wnętrza ekspresu.
 8. Włóż zaparzacz do ekspresu, naciśnij i przytrzymaj czerwoną dźwignię, i obracaj w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
 9. Zakmnij pokrywę boczną.

Pleśń w ekspresie Melitta

Pojawienie się pleśni w ekspresie do kawy, z którego korzystamy każdego dnia z pewnością nie należy do rzeczy przyjemnych. Niestety pleśń w ekspresie jest wynikiem zaniedbania procesu czyszczenia i może mieć negatywny wpływ nie tylko na smak kawy, ale również pracę naszego ekspresu. Jeżeli zauważyliśmy pleśń w pojemniku na fusy, to powinniśmy, jak najszybciej wyciągnąć go z ekspresu i dokładnie przemyć pod bieżącą wodą. Efektem naszego gapiostwa może być również pleśń w bloku zaparzającym. Cotygodniowe przeprowadzanie czyszczenia jednostki zaparzającej powninno nam wystarczyć do zapobiegania powstania pleśni w tym miejscu.

Polecane produkty w tym artykule
Tabletki czyszczące Melitta
Promocja
( Brak opinii ) Tabletki czyszczące Melitta
13,81 zł netto 19,99 zł 16,99 zł brutto 16,99 zł 19,99 zł 339.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel