Czy zielona kawa pomaga w odchudzaniu?

Czy zielona kawa pomaga w odchudzaniu?
Czy zielona kawa pomaga w odchudzaniu?
W ostatnich latach bardzo modna stała się zielona kawa, która rzekomo pomaga nam schudnąć w bardzo szybkim tempie. Coraz więcej sklepów oferuje kawę zieloną w formie ziarnistej lub mielonej, reklamując ją jako wspaniały dietetyczny produkt. Często narzucają nam ceny jak za kawę, która przeszła przez proces palenia. Czy zielona kawa rzeczywiście jest takim fenomenem i czy korzystając z jej usług, jesteśmy w stanie stracić na wadze?

Czym jest zielona kawa?


Zielona kawa to nic innego jak po prostu surowe ziarna kawowca. Taka kawa nie przechodzi przez proces palenia i przeważnie nie dba się o nią tak jak w przypadku ciemnych ziaren. W dużej mierze są to ziarna bardzo niskiej jakości tak samo, jak to ma miejsce przy produkcji kawy rozpuszczalnej. Producenci na opakowaniach nie podają szczegółowych informacji na temat pochodzenia ziaren. Proces palenia nadaje kawie niesamowity smak, ale również prowadzi do zaniku niektórych naturalnych składników. Dzięki temu zielona kawa rzeczywiście posiada więcej zdrowotnych substancji w tym kwas chlorogenowy, który przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Zielona kawa, a odchudzanie.


Mając nadzieję, że jedynie picie zielonej kawy pomoże nam zrzucić kilka kilogramów, możemy się szybko przeliczyć. Bez odpowiedniej diety i wysiłku fizycznego sam napar nic nam nie pomoże. Oczekiwany efekt możemy osiągnąć, wykorzystując ją dopiero w połączeniu z dietą redukcyjną. Zielona kawa jest również wzbogacana w żeń-szeń i wyciągi z ziół, które odpowiadają za lepszą pracę układu trawiennego. Jednak dużo lepsze wyniki da nam z pewnością wypicie naparu z naturalnych herbat lub ziół.
Jak parzyć zieloną kawę?


Jeśli już posiadacie w domu zieloną kawę i chcecie ją wykorzystać, ale nie wiecie jak się za nią zabrać, to damy Wam kilka rad. Zieloną kawę możemy dostać w formie całych lub zmielonych ziaren. Jeśli posiadacie kawę ziarnistą, to musicie wiedzieć o tym, że surowa kawa jest zdecydowanie twardsza od wypalonej. W takim wypadku, aby nie narazić swojego młynka na uszkodzenia, lepiej jest ją wcześniej rozdrobnić np. w moździerzu. Zmieloną już kawę zalewamy gorącą wodą o temperaturze około 90°C (nie używamy wrzątku). Po 3-5 minutach parzenia, kawa jest gotowa do wypicia. Wiele osób również zalewa wodą całe ziarna zielonej kawy. Tą czynność można powtarzać nawet 3 razy.

Jak smakuje zielona kawa?


Jeśli uwielbiacie wspaniały smak i aromat świeżo zmielonej kawy, to decydując się na ten dietetyczny napój, musicie zapomnieć o jakichkolwiek pozytywnych doznaniach. Zielona kawa jest pozbawiona aromatu, a w smaku nie przypomina tego, co znamy. Bardzo często poleca się ją osobom, które nie lubią smaku kawy, ale chcą skorzystać z jej pobudzających właściwości. W smaku jest bardziej podobna do zielonej herbaty. Jest łagodniejsza i delikatniejsza od kawy palonej.

Czy warto pić zieloną kawę?


Zielona kawa tak naprawdę nie jest żadnym fenomenem, który sprawi, że bardzo szybko schudniemy. Jest to bardzo dobrze rozreklamowana, surowa, słabej jakości kawa, która nie smakuje zbyt dobrze. Tak bardzo pożądany kwas chlorogenowy jest również zawarty w takich produktach, jak ziemniaki, jabłka, pomidory, truskawki, gruszki czy jagody. Spożywając je każdego dnia, wspomożemy przemianę materii równie dobrze co zielona kawa niewiadomego pochodzenia.

Polecane produkty w tym artykule
Kawa Ziarnista Zicaffe Crema in Tazza Superiore 1kg
( Brak opinii ) Kawa Ziarnista Zicaffe Crema in Tazza Superiore 1kg
83,73 zł netto 102,99 zł brutto 102,99 zł 2059.80 pkt.
Kawa ziarnista Caffe del Faro Suprema 100% Arabica 250g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Caffe del Faro Suprema 100% Arabica 250g
34,95 zł netto 42,99 zł brutto 42,99 zł 859.80 pkt.
Kawa mielona Caffe del Faro Gold Extra Bar 250g
( Brak opinii ) Kawa mielona Caffe del Faro Gold Extra Bar 250g
30,89 zł netto 37,99 zł brutto 37,99 zł 759.80 pkt.
Kawa ziarnista Bazzara DODICIGRANCRU 250g
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Bazzara DODICIGRANCRU 250g
39,02 zł netto 47,99 zł brutto 47,99 zł 959.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel