Costa Coffee Crema Family – Kremowa. Intensywna. Tak jak chcesz.

Costa Coffee Crema Family – Kremowa. Intensywna. Tak jak chcesz.
Costa Coffee Crema Family – Kremowa. Intensywna. Tak jak chcesz.

Wiele osób często zadaje sobie pytanie, która kawa jest najlepsza. Odpowiedź jest bardzo prosta. Najlepszą kawą na świecie jest ta, która Ci smakuje. Chwila z ulubioną małą czarną powinna być momentem prawdziwej przyjemności, który nie tylko dodaje energii, ale przede wszystkim rozpieszcza wszystkie zmysły. Doznania spotęguje znalezienie idealnie dopasowanej mieszanki. Poszukiwania najlepiej zacząć od nowości! Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową linią kaw Crema od Costa Coffee.

Pochodzenie ma znaczenie!

Kupując kawę, warto zwrócić uwagę na bardzo ważny czynnik wpływający na jej smak. Jest nim region świata, z jakiego pochodzą wybrane przez nas ziarna. To właśnie od ekspozycji na słońce, wilgotności powietrza, składu gleby czy wysokości nad poziomem morza zależą walory smakowe danego gatunku. Co ciekawe, odpowiednie warunki klimatyczne do uprawiania kawy spełnia około 80 krajów na świecie, z czego jedynie około 50 dysponuje infrastrukturą przemysłową niezbędną do jej produkcji. Kawy rosnące w Ameryce Środkowej smakują owocowo, co wiąże się również z odczuciem delikatnej kwaskowości. Jednocześnie pozostają wciąż subtelne dla podniebienia. Kawy z Ameryki Południowej zaskakują z kolei słodkością, gęstością i wyczuwalnym posmakiem karmelu lub miodu. Wybierając kawy z regionów afrykańskich, mamy pewność, że znajdziemy w nich nuty kwiatowe, a nawet smak jagód oraz czerwonych owoców. Ziarna pochodzące z Azji charakteryzują się natomiast drzewnymi i ziemnymi nutami, odznaczając się niską kwaskowością. Każdy kawowy region ma do zaoferowania coś wyjątkowego. Pozwala bowiem na tworzenie bogatych mieszanek pełnych smaku. Nowa linia kaw Crema Costa Coffee łączy w sobie całe dobro ziaren z różnych zakątków świata. To pełne wyrazu i niuansów smakowych mieszanki ziaren Robusty wywodzących się z Azji oraz ziaren Arabiki pochodzących z Ameryki Łacińskiej. W czym tkwi magia ich smaku?


Pochodzenie kawy ma znaczenie – poznaj je wszystkie.

Pochodzenie kawy ma znaczenie – poznaj je wszystkie.


Ziarno prawdę Ci powie

Najpopularniejszymi gatunkami wykorzystywanymi do tworzenia kawowych mieszanek są Arabika i Robusta. Różnice między nimi są naprawdę proste do zapamiętania. Arabika ma delikatny smak i więcej słodyczy – jest często proponowana w kawiarniach. Robusta to z kolei kawy rosnące w ostrzejszym klimacie, z mniejszą dostępnością wody. Przez to kawa ma większą goryczkę i gęstszą konsystencję. Od określonego połączenia tych dwóch gatunków zależy ostateczny smak mieszanek. Kawy z rodziny Crema Costa Coffee stanowią idealnie zbalansowane połączenie Arabiki i Robusty. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że 100% ziaren wykorzystywanych w mieszankach Costa Coffee posiada certyfikat Rainforest Alliance, który chroni lasy deszczowe oraz promuje żywność uprawianą w sposób przyjazny dla środowiska i ludzi. Zaintrygowani? Zatem zapraszamy do kolejnego przystanku naszej kawowej przygody, czyli sposobów wypalania ziaren.

Smak przychodzi z czasem

Intensywność palenia kawy również jest istotnym czynnikiem, który finalnie wpływa na smak kawy. Im dłużej ziarna są palone, tym ciemniejszą barwę przybierają. Kawa jasno palona, o lekko brązowym kolorze posiada więcej kofeiny i jest bardziej kwaskowa. Jasne palenie stosuje się głównie do ziaren afrykańskich, co pozwala zachować ich orzeźwiający posmak. Kawy ciemno palone cechują się natomiast dużą goryczką i małą kwaskowością. Z dość ciemnego palenia kawy słyną głównie Włosi, których ziarna są często błyszczące, o niemal czarnym kolorze. Rodzina kaw Crema od Costa Coffee oferuje w tym względzie pełną gamę smakowych niuansów – począwszy od delikatnej, średnio palonej Caffé Crema Velvet po ciemno paloną mieszankę Caffè Crema Intense. Taki wachlarz smakowych doznań sprosta z pewnością różnym gustom kawowych smakoszy.

Zawitaj do świata Crema

Rodzina kaw Crema Costa Coffee to perfekcyjnie zbalansowane mieszanki wysokiej jakości ziaren wyróżniające się perfekcyjną, jedwabistą pianką. To linia produktów w przystępnej cenie, umożliwiająca Klientom indywidualny dobór preferowanej intensywności oraz profilu smakowego, gwarantując przy tym niezapomniane kawowe doznania. Poznajmy je bliżej...

Caffè Crema Blend to mieszanka ziaren Robusty pochodzących z Azji oraz ziaren Arabiki wprost z Ameryki Łacińskiej. Ciemno palona, by dostarczać wyborne, jedwabiste nuty ciemnej czekolady, gęstego karmelu, prażonych migdałów oraz orzeźwiającej pomarańczy. Gęsta, jedwabista pianka oraz wyjątkowy aromat tej kawy gwarantują intensywne i niezapomniane kawowe doświadczenia. Idealna dla miłośników klasycznych kaw z nutami ciemnej czekolady.

Caffè Crema Intense jest kawą bezceremonialnie śmiałą w swej intensywności. Proces długiego palenia zapewnienia jej wyjątkową intensywność. W jej smaku wyczuwalne są nuty karmelizowanego cukru oraz kakao o słodko-gorzkiej nucie. Jak każda z kaw rodziny Crema gwarantuje idealną, długo utrzymującą się piankę. To doskonała propozycja dla osób ceniących intensywnie pobudzający smak.

Specjalnie dla miłośników delikatnych, aksamitnych kaw powstała natomiast Caffè Crema Velvet. Mieszanka ta zachwyca swym delikatnym, jedwabistym charakterem. Jest niezwykle aromatyczna, a to za sprawą idealnie wyważonemu połączeniu ziaren Robusty pochodzących z Azji oraz ziaren Arabiki z Ameryki Łacińskiej. Kawa ta jest średnio palona, by zapewnić łagodne, delikatnie orzechowe nuty oraz aksamitny posmak ciemnej czekolady.

Mieszanka Caffè Crema Rich wnosi natomiast do rodziny Crema pełen intensywności oraz wyrazu smak, wypełniony nutami kakao oraz karmelizowanego cukru. Jet ona poddawana procesowi wolnego palenia – od średniego aż do ciemnego, dla uzyskania pełnego i intensywnego smaku oraz czekoladowego finiszu. Gęsta, jedwabista pianka oraz wyjątkowy aromat tej kawy z pewnością zapadną w pamięć niejednemu smakoszowi bogatego smaku i jedwabistej konsystencji.


Poznaj rodzinę COSTA COFFEE Crema i wybierz swoją ulubioną.

Poznaj rodzinę COSTA COFFEE Crema i wybierz swoją ulubioną.


Zostań prawdziwym odkrywcą smaku

Fascynacja kawą, jej odmianami i wyjątkowymi mieszankami to niekończąca się podróż do inspirujących krain smaku. Odkrywaj je wciąż na nowo i rozbudzaj kreatywność z kawami Costa Coffee. Rodzina Crema oferuje całe bogactwo smaków, dzięki któremu poznasz swoją ulubioną kawę.


Rozbudź kreatywność z Costa Coffee. Zmień przyzwyczajenia w rytuały pełne pasji.

Rozbudź kreatywność z Costa Coffee. Zmień przyzwyczajenia w rytuały pełne pasji.


Polecane produkty w tym artykule
Kawa ziarnista Costa Coffee Crema Blend 1kg
Promocja
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Costa Coffee Crema Blend 1kg
40,64 zł netto 74,99 zł 49,99 zł brutto 49,99 zł 74,99 zł 899.80 pkt.
Kawa ziarnista Costa Coffee Caffe Crema VELVET 1kg
Promocja
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Costa Coffee Caffe Crema VELVET 1kg
48,77 zł netto 74,99 zł 59,99 zł brutto 59,99 zł 74,99 zł 1199.80 pkt.
Kawa ziarnista Costa Coffee Caffe Crema RICH 1KG
Promocja
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Costa Coffee Caffe Crema RICH 1KG
40,24 zł netto 74,90 zł 49,50 zł brutto 49,50 zł 74,90 zł 1498 pkt.
Kawa ziarnista Costa Coffee Caffe Crema INTENSE 1kg
Promocja
( Brak opinii ) Kawa ziarnista Costa Coffee Caffe Crema INTENSE 1kg
48,77 zł netto 74,99 zł 59,99 zł brutto 59,99 zł 74,99 zł 1499.80 pkt.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024
pixel