COSTA COFFEE

ilość znalezionych towarów: 70

Costa Coffee to brytyjska sieć kawiarni z siedzibą w Dunstable, która została założona w 1971 w Londynie przez włoskich braci Sergio i Bruno Costa. Firma obecnie posiada ponad 3000 kawiarni w 30 krajach, co sprawia, że Costa Coffee to największa sieć kawiarni w Wielkiej Brytanii oraz druga co do wielkości na świecie. Na początku swojego istnienia Costa Coffee dostarczała kawę do londyńskich kawiarni oraz firm cateringowych, pierwsza kawiarnia Costa Coffee powstała w 1978 roku przy Vauxhall Bridge Road w Londynie. Otwarcie tysięcznego lokalu spod szyldu Costa Coffee miało miejsce w Cardiff w 2009 roku. Od tego czasu popularność i zapotrzebowanie na kawę marki Costa Coffee zdecydowanie poszybowało w górę, dzięki czemu dziś kawiarnię Costa Coffee możemy spotkać niemal na całym świecie.

Costa Coffee działa zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami etycznymi, przez co nie tylko dba o interes swój, ale także swoich dostawców, plantatorów oraz środowiska. Firma dba o najwyższą jakość pozyskiwanych produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, które są wykorzystywane w produkcji. Jednym z długofalowych zobowiązań firmy jest zarządzanie dostaw w zakresie wykluczenia z niego jaj z chowu klatkowego. Ziarna kawy wykorzystywane przez Costa Coffee w stu procentach pochodzą z plantacji certyfikowanych przez Rainforest Alliance. Dzięki temu firma wspiera ochronę lasów deszczowych i zapewnia pracownikom plantacji i ich rodzinom dostęp do opieki zdrowotnej i edukacji.

Costa Coffee prowadzi niezależną organizację charytatywną, która od 2006 roku wspiera plantatorów kawy i ich społeczności, również z regionów, z których nie sprowadza ziaren na własny użytek. Fundacja Costa dofinansowuje obiekty edukacyjne w Kolumbii, Etiopii, Hondurasie, Kostaryce, Gwatemali, Nikaragui, Peru, Ugandzie i Wietnamie, a niebawem również w Zambii. Costa Coffee korzysta z odnawialnych źródeł energii, zaawansowanych technologii oraz recyklingu. Charakterystyczne czerwone kubki Costa Coffee są produkowane bez szkodliwego tuszu na bazie oleju i są biodegradowalne.

Kawę Costa Coffee znajdziesz teraz w ofercie sklepu internetowego Konesso.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl
pixel