COSTA COFFEE

ilość znalezionych towarów: 30

   Costa Coffee to brytyjska sieć kawiarni z siedzibą w Dunstable, która została założona w 1971 w Londynie przez włoskich braci Sergio i Bruno Costa. Firma obecnie posiada ponad 3000 kawiarni w 30 krajach, co sprawia, że Costa Coffee to największa sieć kawiarni w Wielkiej Brytanii oraz druga co do wielkości na świecie. Na początku swojego istnienia Costa Coffee dostarczała kawę do londyńskich kawiarni oraz firm cateringowych, pierwsza kawiarnia Costa Coffee powstała w 1978 roku przy Vauxhall Bridge Road w Londynie. Otwarcie tysięcznego lokalu spod szyldu Costa Coffee miało miejsce w Cardiff w 2009 roku. Od tego czasu popularność i zapotrzebowanie na kawę marki Costa Coffee zdecydowanie poszybowało w górę, dzięki czemu dziś kawiarnię Costa Coffee możemy spotkać niemal na całym świecie.

   Costa Coffee działa zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami etycznymi, przez co nie tylko dba o interes swój, ale także swoich dostawców, plantatorów oraz środowiska. Firma dba o najwyższą jakość pozyskiwanych produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, które są wykorzystywane w produkcji. Jednym z długofalowych zobowiązań firmy jest zarządzanie dostaw w zakresie wykluczenia z niego jaj z chowu klatkowego. Ziarna kawy wykorzystywane przez Costa Coffee w stu procentach pochodzą z plantacji certyfikowanych przez Rainforest Alliance. Dzięki temu firma wspiera ochronę lasów deszczowych i zapewnia pracownikom plantacji i ich rodzinom dostęp do opieki zdrowotnej i edukacji.

   Costa Coffee prowadzi niezależną organizację charytatywną, która od 2006 roku wspiera plantatorów kawy i ich społeczności, również z regionów, z których nie sprowadza ziaren na własny użytek. Fundacja Costa dofinansowuje obiekty edukacyjne w Kolumbii, Etiopii, Hondurasie, Kostaryce, Gwatemali, Nikaragui, Peru, Ugandzie i Wietnamie, a niebawem również w Zambii. Costa Coffee korzysta z odnawialnych źródeł energii, zaawansowanych technologii oraz recyklingu. Charakterystyczne czerwone kubki Costa Coffee są produkowane bez szkodliwego tuszu na bazie oleju i są biodegradowalne.

   Kawę Costa Coffee znajdziesz teraz w ofercie sklepu internetowego Konesso.pl.

   Wszelkie prawa zastrzeżone - © Konesso.pl

   Lokalizacja

   Podaj kod pocztowy adresu dostawy

   lub udostępnij położenie, abyśmy mogli określić czy dla tego miejsca dostępna jest dostawa ekspresowa.

   Lokalizacja

   Przykro nam, ale nasz ekspresowy kurier nie obsługuje tej okolicy.

   Twoje zamówienie zostanie dostarczone w standardowym czasie, a kuriera wybierzesz podczas składania zamówienia.

   pixel