
Ekspres do kawy Jura ENA 4 Metropolitan Black (EB)
Produkty subskrypcyjne w twoim koszyku
Ustaw jedną częstotliwość dostaw dla wszystkich produktów subskrypcyjnych z twojego koszyka co:
Produkty subskrypcyjne w twoim koszyku

- Prosta i intuicyjna obsługa
- Minimalistyczny i atrakcyjny design
- Kompaktowe rozmiary
Ekspres JURA ENA4 Full Metropolitan Black (EB)
Szwajcarska perfekcja

- Ekspres do kawy czarnej
- Profesjonalny Młynek Aroma
- Duży wyświetlacz zapewniający prostą obsługę
- Obudowa w całości w kolorze czarnym
- Kompaktowy design
Automatyczny ekspres do kawy Jura ENA4 Full Metropolitan Black (EB) to świetna propozycja dla każdego, kto ceni sobie doskonały smak czarnej kawy. Jest to urządzenie przeznaczone do użytku domowego, które z pewnością będzie ozdobą w każdej kuchni.
Jura ENA4 Full Metropolitan Black (EB) to kompaktowy ekspres do kawy na pojedynczą filiżankę kawy, który został stworzony specjalnie z myślą o prawdziwych smakoszach espresso ceniących smak wysokiej jakości kawy. Ekspres JURA ENA4 do zaparzenia kawy wykorzystuje system P.E.P. dzięki czemu uzyskujemy espresso niczym z prawdziwej kawiarni.
Automatyczny ekspres do kawy Jura ENA4 Full Metropolitan Black (EB) posiada wbudowany Profesjonalny Młynek Aroma, który zapewnia 12,2% więcej aromatu w filiżance kawy.

EKSPRES DO KAWY JURA ENA4 FULL METROPOLITAN BLACK (EB)

System P.E.P.
Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.) polegający na pulsacyjnym zaparzaniu zmielonej kawy, pozwala na osiągniecie imponujących efektów w przypadku przygotowywania espresso. Dzięki temu otrzymujemy kawę bardzo zbliżoną do tej z ekspresu kolbowego.

Professional Aroma Grinder
Jura ENA4 Full Metropolitan Black (EB) posiada wbudowany Profesjonalny Młynek Aroma, który zapewnia szybkie i precyzyjne mielenie, a do tego wyciąga 12,2% więcej aromatu z ziaren kawy.

Prosta obsługa
Ekspres został wyposażony w duży, czytelny wyświetlacz, który gwarantuje wyjątkowo prostą obsługę, a doskonałą kawę czarną przygotujemy za dotknięciem wyłącznie jednego przycisku.

Kompaktowe rozmiary
Ekspres JURA ENA4 został zmniejszony do absolutnego minimum. Jego szerokość 27,1 cm sprawia, że jest to urządzenie, które znajdzie dla siebie miejsce w każdej domowej kuchni.
Szczegółowe funkcje ekspresu Jura ENA4 Full Metropolitan Black (EB)
| Specjały w menu |
Espresso Espresso doppio Kawa Podwójna kawa |
| Inteligentne wstępne nagrzewanie | + |
| Technologia zaparzania 3D | + |
| Komunikacja za pomocą WiFi | + |
| Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®) | + |
| Inteligentny System Wstępnego Zaparzania (I.P.B.A.S.©) | + |
| Regulowana jednostka zaparzająca | 6-10 g |
| Młynek | Profesjonalny Młynek Aroma |
| Wysokowydajna pompa 15 barów | 1 |
| System ogrzewania - Thermoblock | 1 |
| Obieg wody | 1 |
| Wsyp kawy mielonej | + |
| Pokrywa AROMA zbiornika na ziarno | + |
| Kompatybilny z J.O.E. ® | + |
| Wyświetlacz | Symbole |
| Programowanie indywidualnej ilości wody | + |
| Programowanie indywidualnej mocy kawy | 3 poziomy |
| Inteligentny System Wody (I.W.S.®) | + |
| Rodzaj filtra | <
CLARIS Smart CLARIS Smart+ |
| Zintegrowane programy płukania, czyszczenia i odkamieniania | + |
| Monitoring tacy ociekowej | + |
| Higiena JURA: certyfikat TÜV | + |
| Tryb Oszczędzania Energii (E.S.M.©) | + |
| Przycisk ON/OFF | + |
| Programowanie czasu wyłączenia | + |
| Regulacja wysokości wylewki kawy | 75 – 105 mm |
| Pojemność zbiornika na wodę | 1.1 l |
| Pojemność zbiornika na ziarno | 125 g |
| Pojemność zbiornika na fusy (liczba porcji) | 10 |
| Długość przewodu zasilającego | 1.1 m |
| Napięcie/Moc | 230 V~ / 1450 W |
| Natężenie | 10 A |
| Pobór energii w trybie Stand-by | 0 W |
| Waga | 9.4 kg |
| Wymiary (Szer. x Wys. x Gł.) | 27.1 × 32.3 × 44.5 cm |
| Model, kolor | Full Metropolitan Black (EB) |
| Numer art. | 15501 |
| Zestaw zawiera: | Filtr wody Tabletki czyszczące (2 szt.) Pasek do pomiaru twardości wody |
Jura ENA 4 Metropolitan Black (EB) to automatyczny ekspres do kawy do domu, który Twój codzienny rytuał picia kawy wzniesie na wyższy poziom. To, co wyróżnia ekspres Jura ENA 4 Metropolitan Black (EB) na tle konkurencyjnych urządzeń, to przede wszystkim prostota obsługi. Naciśnij jeden przycisk i rozkoszuj się doskonałą kawą. Cały proces został sprowadzony do minimum. Dodatkowo ekspres daje nam możliwość dostosowania aromatu kawy w trzech stopniach. Dzięki temu kawa przygotowana w ekspresie Jura ENA 4 Metropolitan Black (EB) zawsze będzie dostosowana do naszych potrzeb.
Gwarancja udzielana jest na okres 12 miesięcy od daty zakupu w przypadku, gdy Nabywca jest przedsiębiorstwem, osobą prawną lub gdy urządzenie nie jest użytkowane w warunkach domowych (tj. gdy urządzenie przygotowuje więcej niż 2000 kaw rocznie) oraz na 25 miesięcy od daty zakupu w przypadku, gdy Nabywca jest osobą fizyczną lub jednoosobowa działalność gospodarcza, której charakter działalności nie jest bezpośrednio związany z zakupionym produktem.
Opinie o Ekspres do kawy Jura ENA 4 Metropolitan Black (EB)
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemIdealny expres dla osób lubiących aromatyczną czarną kawę.2024-04-01
- 4/5Opinia potwierdzona zakupemNajtańszy i jednocześnie mający najmniej funkcji ekspres Jura. Zajmuje mało miejsca, ładny wygląd (szczególnie pojemnika na wodę). Młynek Proffesional Aroma. Kawa z niego jest dobra (nawet z tańszych kaw typu MK potrafi wyciągnąć niezły smak), ale zanim odkryłam na ile nastawić młynek do danej kawy i objętości, poszło jej sporo na testowanie. Zmiana o 1 stopień powoduje już inny smak kawy, a do tego trzeba dobrać jeszcze pojemność i moc kawy. Największym minusem jest brak na informacji na wyświetlaczu ile ml ma robiona kawa. Gdybym wcześniej wiedziała, że nie ma możliwości ustawień konkretnych ilości ml i ich łatwej późniejszej zmiany - to być może wybrałabym inny model... Można mieć zaprogramowane na stałe po 1 ustawieniu ml: espresso i cafe crema. Jeśli mam ochotę na większą kawę, to muszę zaprogramować na nowo (tak "na oko") -naciskając dłużej przycisk kawy i później go ponownie zatrzymując (ekspres później pamięta to ostatnie ustawienie). Gdy chcę znów zmienić pojemność kawy na stałe na mniejszą, to ponownie muszę zaprogramować na nowo mniejszą kawę (i znow "na oko", bo nie wiem ile ml wyleci). Bardzo denerwujące, bo żeby ustawić smak kawy do stopnia zmielenia młynka i wybranej objętości, trzeba odmierzać w przezroczystej szklance i malować mazakiem paski z oznaczeniami wagi kawy i wtedy mniej więcej programować ilość ml (ważąc później zrobioną kawe, żeby mieć odniesienie, czy mniejsza kawa była lepsza czy jednak nie). W poprzednich moich ekspresach było to banalne, parzyłam kawę np. 80ml, pozniej zwiększam kawę o 10 ml i sprawdzam smak, zwiększam o kolejne 10 i próbuję. Tu nie jest to takie łatwe, a wiadomo, że te 10 ml potrafi już zrobić różnice w smaku przy większej pojemności. Menu przyciski -do zwiększania mocy kawy, do wyboru ustawien, espresso lub kawy. Przycisk zębatki przechodzimy do ustawień np.twardości wody, czy czyszczenia (w instrukcji wszystko wyjaśnione). Koszt utrzymania- oryginalne tabletki czyszczące ok. 7 zł/szt. co 160 kaw lub 80 płukaniach. Tabl. odkamieniające 3szt na 1 raz -ok.19zł (jesli nie uzywamy filtra) lub filtr ok. 50zł na 2 m-ce., plus co ok. 3-4 lata przegląd w serwisie -ok 200-300zł? (nie wiem dokładnie, jeszcze był w przeglądzie)2023-01-04
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemJestem bardzo zadowolony z zakupu. To dopiero pierwsze dni eksploatacji ekspresu. Dotychczasowe doświadczenia potwierdzają wysoką jakość produktu. Obsługa jest prosta i intuicyjna. Urządzenie zasługuje nawet na 6 gwiazdek!2022-12-19
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemJestem bardzo zadowolony z zakupu. Fakt, że pojemnik na wodę był popękany ale problem został zgłoszony i zaraz na drugi dzień dostałem nowy.2021-11-15
Z naszego bloga























