Bohater Miesiąca Chemex Coffee Maker

Każdy miesiąc jest wyjątkowy, a Klienci Konesso.pl więdzą o tym najlepiej. Początek nowego miesiąca oznacza nadejście zupełnie nowego Bohatera Miesiąca w sklepie Konesso.pl. Bohaterem może być dany produkt, grupa produktów lub producent, którego możemy bliżej poznać i dowiedzieć się, co może nam zaoferować. Pomimo tego, że każdy Bohater Miesiąca jest inny, to możemy mieć pewność, że łączy ich najwyższa jakość i zamiłowanie do niskich cen. Tym razem Bohaterem Miesiąca jest Chemex, czyli producent słynnych zaparzaczy do kawy, które mają swoich miłośników na całym świecie. Dzięki temu przez cały marzec wszystkie zaparzacze Chemex możecie kupić w promocyjnej cenie.

CHEMEX COFFEE MAKER

Chemex to szklany zaparzacz do przelewowych metod parzenia kawy, który został zaprojektowany przez Petera Schlubohma w 1941 roku. Producentem Chemeksów jest amerykańska firma Chemex Corporation z siedzibą w Chicopee. Zaparzacz swoim kształtem przypomina naczynie laboratoryjne i nie ma w tym żadnego przypadku, ponieważ jego autor z wykształcenia był chemikiem. Są dwa rodzaje Chemeksa, jednak ten najpopularniejszy posiada drewnianą osłonkę związaną skórzanym paskiem, która chroni nas przed poparzeniem dłoni. W 1958 roku Chemex został uznany jednym z najlepiej zaprojektowanych produktów współczesnych czasów przez Illinois Institute of Technology, a chwilę później na stałe trafił do zbiorów sztuki użytkowej nowojorskiego Museum of Modern Art.

Chemex ulotka

Peter Schlubohm twórca zaparzacza do kawy - Chemex

Peter Schlubohm twórca zaparzacza do kawy -Chemex
Peter Schlubohm twórca zaparzacza do kawy -Chemex

CELEBRUJ SWOJE PRZYJEMNOŚCI

Jednak Chemex to przede wszystkim zaparzacz, z którym przygotujemy wyśmienitą kawę. Sam proces parzenia kawy w chemeksie jest rytuałem dostarczającym wiele przyjemności. Jest to chwila, w której możemy poczuć niezwykłą harmonię łączącą człowieka i kawę. Dla jednych jest to czas totalnego skupienia i wyciszenia, a dla innych jest to idealny moment na uwolnienie pozytywnych emocji i świętowania w gronie przyjaciół.

Chemex potrafi wyciągnąć z kawy jej najlepsze właściwości smaku i aromatu, a zawdzięcza to odpowiednim kształtom gwarantującym idealny czas ekstrakcji. Do przygotowania kawy w chemeksie wykoszystuje się papierowe filtry oddzielające zmieloną kawę od naparu, dlatego gotowa kawa jest czysta i pozbawiona fusów.

Istnieją różne rodzaje Chemeksów dostępne w kilku rozmiarach, dzięki czemu możemy dobrać zaparzacz dostosowany do naszych potrzeb. Najpopularniejszy to szklany Chemex z drewnianą osłonką i skórzanym paskiem, ale do wyboru mamy również szklany Chemex z rączką, który ułatwia chwyt. Rozmiary Chemeksa odpowiadają możliwej do przygotowania liczbie filiżanek kawy, i tak znajdziemy Chemex na 3, 6, 8 i 10 filiżanek.

JAK ZAPARZYĆ CHEMEX?

Podczas parzenia kawy w Chemeksie musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników i stosować się do zasad. Z czasem, gdy nauczymy się obsługiwać Chemex "z zamkniętymi oczami", będziemy mogli eksperymentować, ale w pewnych granicach. Każdy początkujący z Chemeksem musi wiedzieć, że w tej dyscyplinie ogromne znaczenie ma grubość zmielenia kawy, odpowiednia temperatura wody oraz czas parzenia. Jeżeli w tych punktach osiągniemy sukces, to otrzymamy kawę niemal doskonałą. Poniżej przedstawiamy instrukcję obsługi Chemeksa dla początkujących, a więcej szczegółów znajdziecie w naszej Bazie Wiedzy.

Co potrzeba?

 1. Grubo zmielona kawa (grubość przypominająca gruby cukier) - około 6-7 g kawy na każde 100 ml wody
 2. Woda - zaleca się wykorzystanie wody w temperaturze około 88-94°C
 3. Papierowy filtr
 4. Waga do kawy ze stoperem
 5. Konewka z tzw. gęsią szyjką

Jak przygotować kawę w Chemeksie?

 1. Papierowy filtr włóż do Chemeksa i przelej przez niego gorącą wodę, a następnie wylej ją z zaparzacza.
 2. 36 g grubo zmielonej kawy (grubość przypominająca gruby cukier) wsyp do filtra umieszconego w Chemeksie.
 3. Wlej niewielką ilość wody zwilżając całość zmielonej kawy znajdującej się w chemexie i odczekaj około 30 sekund.
 4. Zalewaj kawę powolnym, jednostajnym i okrężnym ruchem do uzyskania 600 ml wody w zaparzaczu.
 5. Cały proces parzenia powinien trwać około 3-4 minuty.
 6. Wyciągnij filtr z fusami i ciesz się przepyszną kawą.
1 krok parzenia kawy w zaparzaczu Chemex
2 krok parzenia kawy w zaparzaczu Chemex
3 krok parzenia kawy w zaparzaczu Chemex
4 krok parzenia kawy w zaparzaczu Chemex
5 krok parzenia kawy w zaparzaczu Chemex
5 krok parzenia kawy w zaparzaczu Chemex

JAKA KAWA DO CHEMEKSA?

W Chemeksie możemy przygotować każdą kawę, ale nie każda kawa będzie smaczna. Chemex jest obecnie zaliczany do alternatywnych metod parzenia kawy, które osiągnęły popularność wraz z nadejściem 3 fali kawowej. Trzecia fala to przede wszystkim skupienie uwagi na najwyższej jakości kawy Speciality, która jest produkowana z dbałością o każdy szczegół, a w teście jakości otrzymała odpowiednią liczbę punktów.
Kupując taką kawę, wiemy skąd pochodzą i jakiej odmiany są to ziarna, jaki przeszły proces obróbki i w jakim stopniu zostały wypalone. Dzięki temu możemy mieć pewność, że jest to kawa najwyższej jakości, a producent nie ma przed nami niczego do ukrycia. Do alternatywnych metod parzenia, takich jak Chemex poleca się jasno palone kawy Speciality. Takie kawy przygotowane w Chemeksie zachwycają swoim naturalnym smakiem i aromatem pełnym przyjemnej słodyczy lub kwasowości.

Ofertą jasno palonych kaw jakości Specialty mogą pochwalić się najlepsze palarnie kawy, w tym wiele polskich palarni. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem zaparzacza Chemex, to mamy dla Ciebie idealną promocję.

Przy zakupie dowolnego Chemeksa otrzymasz rabat 27% na zakup 3 kaw z polskich palarni kawy, które objęte są Mecenatem Kawowym.

Promocja nie łączy się z innymi i nie obejmuje kaw będących już w promocji.

Kawy z polskich palarni

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel