• Automatyczny ekspres do kawy czarnej, który jest przeznaczony do użytku domowego. Jura ENA4 Full Metropolitan Black (EB) posiada wbudowany Profesjonalny Młynek Aroma.
Kod produktu: 7610917155019
Producent: JURA

Sprawdź opinie wystawione przez naszych klientów

Ilość opinii: 4 Średnia ocena: 4.75
Sortuj:
( 5 / 5 )
2024-04-01
Idealny expres dla osób lubiących aromatyczną czarną kawę.
Łucja, Stargard
( 4 / 5 )
2023-01-04
Najtańszy i jednocześnie mający najmniej funkcji ekspres Jura. Zajmuje mało miejsca, ładny wygląd (szczególnie pojemnika na wodę). Młynek Proffesional Aroma. Kawa z niego jest dobra (nawet z tańszych kaw typu MK potrafi wyciągnąć niezły smak), ale zanim odkryłam na ile nastawić młynek do danej kawy i objętości, poszło jej sporo na testowanie. Zmiana o 1 stopień powoduje już inny smak kawy, a do tego trzeba dobrać jeszcze pojemność i moc kawy. Największym minusem jest brak na informacji na wyświetlaczu ile ml ma robiona kawa. Gdybym wcześniej wiedziała, że nie ma możliwości ustawień konkretnych ilości ml i ich łatwej późniejszej zmiany - to być może wybrałabym inny model... Można mieć zaprogramowane na stałe po 1 ustawieniu ml: espresso i cafe crema. Jeśli mam ochotę na większą kawę, to muszę zaprogramować na nowo (tak "na oko") -naciskając dłużej przycisk kawy i później go ponownie zatrzymując (ekspres później pamięta to ostatnie ustawienie). Gdy chcę znów zmienić pojemność kawy na stałe na mniejszą, to ponownie muszę zaprogramować na nowo mniejszą kawę (i znow "na oko", bo nie wiem ile ml wyleci). Bardzo denerwujące, bo żeby ustawić smak kawy do stopnia zmielenia młynka i wybranej objętości, trzeba odmierzać w przezroczystej szklance i malować mazakiem paski z oznaczeniami wagi kawy i wtedy mniej więcej programować ilość ml (ważąc później zrobioną kawe, żeby mieć odniesienie, czy mniejsza kawa była lepsza czy jednak nie). W poprzednich moich ekspresach było to banalne, parzyłam kawę np. 80ml, pozniej zwiększam kawę o 10 ml i sprawdzam smak, zwiększam o kolejne 10 i próbuję. Tu nie jest to takie łatwe, a wiadomo, że te 10 ml potrafi już zrobić różnice w smaku przy większej pojemności. Menu przyciski -do zwiększania mocy kawy, do wyboru ustawien, espresso lub kawy. Przycisk zębatki przechodzimy do ustawień np.twardości wody, czy czyszczenia (w instrukcji wszystko wyjaśnione). Koszt utrzymania- oryginalne tabletki czyszczące ok. 7 zł/szt. co 160 kaw lub 80 płukaniach. Tabl. odkamieniające 3szt na 1 raz -ok.19zł (jesli nie uzywamy filtra) lub filtr ok. 50zł na 2 m-ce., plus co ok. 3-4 lata przegląd w serwisie -ok 200-300zł? (nie wiem dokładnie, jeszcze był w przeglądzie)
Agnieszka, Poznań
( 5 / 5 )
2022-12-19
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. To dopiero pierwsze dni eksploatacji ekspresu. Dotychczasowe doświadczenia potwierdzają wysoką jakość produktu. Obsługa jest prosta i intuicyjna. Urządzenie zasługuje nawet na 6 gwiazdek!
Andrzej, Inowrocław, Polska
( 5 / 5 )
2021-11-15
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Fakt, że pojemnik na wodę był popękany ale problem został zgłoszony i zaraz na drugi dzień dostałem nowy.
Mariusz, Kolbuszowa
    pixel