SodaStream - Lepszy dla Ciebie, lepszy dla planety

logo Sodastream

Lepszy dla Ciebie
Lepszy dla planety

Rabaty 5%

Wykorzystaj kod rabatowy

WIOSNA


Sprawdź »

Saturator SodaStream pozwala nam zmienić zwykłą wodę w gazowany napój o wybranym stopniu nagazowania za dotknięciem jednego przycisku. Urządzenie wykorzystuje do tego cylinder z gazem CO2, który jest montowany z tyłu ekspresu. Niewielkie rozmiary i bardzo prosta obsługa sprawiają, że system SodaStream jest przeznaczony do pracy w domu, ale także w biurach, zapewniając dostęp do wody gazowanej. Teraz korzystając z kodu rabatowego, otrzymujesz zniżkę 5% na wszystkie produkty SodaStream w sklepie Konesso.pl.

PRODUKTY SODASTREAM W KONESSO.PL

Dlaczego SodaStream to ekologiczne rozwiązanie?

Less waste – czy warto?

Świadomość Polaków odnośnie ekologii stale rośnie. Już połowa z nas dostrzega największe problemy dotyczące współczesności. Według badań przeprowadzonych dla Ministerstwa Środowiska i Klimatu to właśnie zanieczyszczenie naszej planety zajmuje pierwsze miejsce na liście największych probleów naszych czasów. Pełne toksycznych substancji powietrze, ogromne ilości nieprzetwarzanych odpadów i stale pogarszająca się jakość wody zaczynają być widoczne dla nas gołym okiem. Do odpowiedniego wsparcia naszej planety potrzebne są działania systemowe. Czy my, jako konsumenci, także możemy zrobić coś dobrego dla naszego środowiska?

Odpowiedzią na pytanie o proekologiczne działania jednostki jest oczywiście ruch zero waste lub jego mniej restrykcyjna wersja – less waste. Zero waste to uważany za etyczny, ekonomiczny, skuteczny i wizjonerski styl życia. Autorką tego trendu jest Bea Johnson, która w swojej książce „Zero waste home” zawarła kilka prostych zasad pozwalających żyć bardziej eko każdego dnia. Dzięki nim odpady produkowane co roku przez jej rodzinę bez problemu mieszczą się w jednym, litrowym słoiku.

Ekologiczne rozwiązanie

Oferowany przez SodaStream ekspres do wody gazowanej pozwala delektować się wodą z bąbelkami bez ekologicznych dylematów.

Do zestawów SodaStream dołączone są wyłącznie butelki wielokrotnego użytku. Mogą być to butelki szklane lub plastikowe. Choć tworzywa sztuczne bywają groźne w kontakcie z żywnością i napojami, butelek SodaStream nie musisz się obawiać. Wykonane są bowiem z bezpiecznego dla ludzi Tritanu. Nie zawierają szkodliwych związków bisfenolu A (BPA) i bisfenolu S (BPS).

W przeciwieństwie do jednorazowych butelek na wodę wykonanych z plastiku PET, związki zawarte w tworzywie Tritan nie mają działania zbliżonego do estrogenów ani androgenów. Dodatkowo materiał ten uodparnia je na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu bez obaw mogą być myte w zmywarce.

pixel
Podziel się swoim komentarzem z innymi