Serwis ekspresów do kawy NIVONA

Nasz serwis oferuje zarówno naprawy gwarancyjne jak i pogwarancyjne ekspresów Nivona oraz wielu innych marek.

Diagnostyka i naprawa ekspresów Nivona odbywa się w naszym serwisie znajdującym się w Stalowej Woli. Zepsuty ekspres NIVONA możesz do nas wysłać kurierem, dostarczyć osobiście na miejsce lub zgłosić odbiór przez naszego kuriera.

Zgłoś awarię ekspresu nivona

Zgłoś awarię ekspresu

tel. 15 649 95 15
e-mail: sklep@konesso.pl

nivona serwis ekspresów do kawy

Nivona serwis ekspresów,
gwarancja jakości na lata

Jako oficjalny dystrybutor wielu producentów ekspresów prowadzimy usługi w zakresie naprawy automatycznych ekspresów do kawy, w tym także ekspresów do kawy Nivona. Nasz serwis oferuje naprawy gwarancyjne oraz pogwarancyjne ekspresów Nivona.
Centrum serwisowe zlokalizowane jest w siedzibie firmy w Stalowej Woli, jednak dzięki usługom kurierskim umożliwiamy serwisowanie sprzętu z całej Polski. Wygodny serwis Nivona door to door zapewnia bezpieczeństwo i gwarancję naprawy przeprowadzonej na najwyższym poziomie.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZ SERWIS?

Wiedza, rzetelność oraz doskonała znajomość ekspresów Nivona zagwarantują Ci obsługę (naprawę ekspresu) na najwyższym poziomie - nie musisz się martwić o swój sprzęt.

Naprawa ekspresu Nivona w naszym serwisie to gwarancja współpracy z profesjonalistami, którzy z chęcią odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Szybko i sprawnie naprawimy Twój ekspres Nivona, dzięki czemu oszczędzisz czas i pieniądze,

Wygodny i prosty sposób obioru i dostawy ekspresu prosto do Twojego domu

autoryzowamy serwis nivona
serwis nivona gwarancyjny i pogwarancyjny

KONSERWACJA EKSPRESÓW NIVONA

Tak jak w przypadku każdego sprzętu używanego w gospodarstwie domowym tak i w przypadku ekspresów do kawy Nivona musimy pamiętać o regularnej konserwacji, która z pewnością uchroni nasz ekspres przed wizytą w serwisie. Aby zapewnić długą żywotność ekspresu oraz kawę na najwyższym poziomie należy raz na jakiś czas ekspres wyczyścić oraz odkamienić - częstotliwość tych czynności w dużej mierze zależy od jakości stosowanej wody, natężenia eksploatacji ekspresu oraz stosowania filtra wody.

Stosowanie filtrów wody przeznaczonych do ekspresów Nivona zapobiega nadmiernemu osadzaniu się kamienia przez co odkamienianie ekspresu staje się czynnością bardzo rzadką, raczej profilaktyczną, a dodatkowo czysta przefiltrowana woda pozytywnie wpływa na smak naszej kawy w filiżance. Producent ekspresów Nivona miał świetny pomysł i do wszystkich ekspresów pasuje jeden, ten sam filtr Nivona NIRF700, którego wydajność wynosi 50 litrów wody (UWAGA: filtr traci swoje właściwości filtrujące po 2 miesiącach od pierwszego użycia).

Do naszego serwisu bardzo często trafiają urządzenia, w których dysza nie spienia mleka lub z wylewki nie wylatuje kawa, bardzo często przyczyną takiej sytuacji okazuje się być po prostu zabrudzenie wewnętrzne ekspresu. Aby uniknąć takich sytuacji powinniśmy regularnie dokonywać czyszczenia oraz odkamieniania ekspresu, które są naprawdę bardzo prostymi czynnościami. 

CZYSZCZENIE EKSPRESÓW NIVONA

Do czyszczenia ekspresów automatycznych Nivona wykorzystuje się specjalnie opracowane tabletki producenta Nivona. Tabletki zostały zaprojektowane i stworzone specjalnie z myślą o ekspresach Nivona, bardzo skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia, tłuszcze i pozostałości po kawie znajdujące się we wnętrzu ekspresu. Regularne czyszczenie ekspresu do kawy jet niezmiernie ważne - pozwala utrzymać pełnie smaku i aromatu parzonej kawy oraz uniknąć problemów związanych z działaniem ekspresu, co za tym idzie wizyty w serwisie. Czyszczenie ekspresu Nivona powinno się wykonywać co około 200 cykli zaparzających (ekspresy Nivona komunikują o konieczności wykonania czyszczenia) i jest ono banalnie proste. Ekspresy Nivona posiadają zintegrowany program czyszczenia więc wystarczy tak naprawdę wrzucić tabletkę czyszczącą i uruchomić program czyszczenia ekspresu, resztę urządzenie wykona za nas. 

W przypadku ekspresów Nivona warto również pamiętać, iż wszystkie modele urządzeń mają możliwość wyciągnięcia bloku zaparzającego. Warto z tej możliwości korzystać i wyciągać swój blok zaparzający do umycia co najmniej raz w miesiącu. Mycie bloku zaparzającego polega na przepłukaniu go pod bieżącą wodą, w ten sposób pozbywamy się resztek i pozostałości po kawie.  

Zgłoś awarię ekspresu nivona

ODKAMIENIANIE EKSPRESÓW NIVONA

Częstotliwość konieczności odkamieniania ekspresów Nivona zależy od twardości stosowanej wody oraz używania filtra wody. Warto pamiętać o tej czynności ze względu na to, że w ekspresie przewody mają bardzo niewielką średnicę i łatwo o ich zatkanie co niestety będzie musiało zakończyć się wizytą w serwisie. W każdym ekspresie producenta Nivona odkamienianie przeprowadza się tak samo - w zbiorniku na wodę tworzymy roztwór odkamieniający z wody i odkamieniacza, a następnie uruchamiamy program odkamieniania ekspresu.  

EKSPRESY NIVONA PROBLEMY I PYTANIA

Poniżej mogą Państwo znaleźć odpowiedzi na pytania, z którymi klienci najczęściej do nas dzwonią. Jeżeli nie znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytanie koniecznie do nas zadzwoń lub wyślij e-mail.

 • Jaki odkamieniacz zastosować do ekspresu Nivona?

  Najlepszym wyjściem jest stosowanie oryginalnych środków, w tym wypadku odkamieniacza Nivona NIRK 703. Tylko oryginalny odkamieniacz producenta Nivona jest w stanie zagwarantować poprawność działania urządzenia.

 • Dlaczego kawa z ekspresu Nivona wypływa bardzo powoli, małymi kroplami?

  Przyczyną takiej sytuacji najprawdopodobniej jest zbyt drobno zmielona kawa. Aby pozbyć się problemu wystarczy ustawić mielenie młynka na nieco grubsze (należy pamiętać, że młynek można regulować wyłącznie podczas pracy ekspresu). Inną przyczyną takiej sytuacji może być zakamienienie ekspresu i niedrożność przewodów wewnątrz ekspresu, aby to naprawić powinieneś spróbować odkamienić ekspres.

 • Ekspres nie spienia mleka, tylko je podgrzewa

  Przyczyną może być zabrudzenie spieniacza, aby usunąć awarie należy wyjąć i dokładnie wyczyścić element spieniający Spumatore.

 • Z jakiego materiału wykonany jest młynek w ekspresach Nivona?

  Każdy ekspres Nivona posiada wysokiej jakości młynek żarnowy wykonany z utwardzonej stali nierdzewnej.

 • Dlaczego po zrobieniu kawy do tacki ociekowej trafia woda?

  Taka sytuacja jest oczywiście normalna. Po każdym użyciu ekspresu (przygotowaniu kawy) nadmiar wody w kawie i nadmiar ciśnienia w postaci wypływającej wody są wypompowywane specjalnym przewodem do tacki na wodę, tak by nie zakłócały kolejnego procesu parzenia kawy.

 • Jak ulepszyć smak kawy w moim ekspresie Nivona?

  Pierwszą, najważniejszą rzeczą którą możemy zrobić aby zmienić smak kawy w ekspresie automatycznym jest zmiana regulacji stopnia zmielenia kawy oraz odpowiednie ustawienie mocy kawy. Regulując moc kawy ustawiamy ilość ziaren, które zostaną użyte do przygotowania kawy (w zakresie 7,9g do 11g) regulując stopień zmielenia kawy wpływamy na to jak duży opór będzie stawiała zmielona kawa przepływającej przez nią wodzie - musimy dopasować odpowiedni stopień zmielenia tak by kawa nie leciała zbyt wolno i jednocześnie dobrze smakowała. Im drobniej zmielona kawa tym woda będzie przepływała wolniej, a smak kawy będzie intensywniejszy, z kolei im grubiej zmielona kawa tym woda przeleci przez nią szybciej, a co za tym idzie kawa nie będzie miała tak intensywnego smaku.

oficjalny serwis nivona Konesso.pl
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel